چه کسب و کاری راه اندازی کنیم؟

چه کسب و کاری راه اندازی کنیم

چه کسب و کاری راه اندازی کنیم؟

اگر دخل و خرج شما با هم سازگاری ندارد و همواره به این فکر هستید چه کسب و کاری راه اندازی کنیم، با دیوا وب همراه باشید.

در ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که آیا کار آفرینی برای من مناسب است یا نه؟ برایان تریسی در کتاب راه اندازی کسب و کار خود این چنین نوشته است که فقط ۵ درصد مردم دنیا توانایی کار آفرینی دارند و مابقی میتوانند کارشناسان، مدیران و تکنسین های موفقی باشند که برای یک شرکت یا سازمان کار میکنند.

برای کار آفرین بودن باید سختی های بسیار زیادی را تحمل کنید؛ مثلا ممکن است برای تهیه سرمایه از آسایش خود و خانواده بزنید. روزانه بیشتر از همه کار کنید و کمتر از همه خرج کنید. این تنها بخشی از مشقت های شروع کار آفرینی است.

پس باید با خودتان رو راست باشید و ببینید از زندگی چه میخواهید و چه توانی دارید که انتخاب کنید می‌توانید کار آفرین باشید یا خیر در غیر اینصورت وقت و زمان خود را از دست میدهید.

مقاله پیشنهادی : ویژگی های سایت استاندارد

کسب درآمد فقط مختص کار آفرینان نیست

اگر شما جزو دسته کار آفرینان نبودید ولی شغل فعلی تان کفاف زندگی را نمیدهد باید چکار کنید؟

در پاسخ باید بگویم صرفا اینکه شما کارمند هستید و یا در یک کسب و کار مشغول خدمت هستید به این معنی نیست که نمیتوانید در آمد خود را افزایش دهید.

زیرا شما می‌توانید با تفکر و کار بیشتر برای سازمان یا شرکت خود پولساز تر بوده و در ادامه دستمزد بیشتری بگیرید و یا ترفیع شغلی بگیرید.

راه حل دوم این هست که در کنار شغل اصلی خود یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنید و کم کم آنرا گسترش داده و در صورتی که به اندازه کافی رشد کرد آن وقت می‌توانید شغل اول خود را کنار گذاشته و یک کار آفرین موفق شوید.

چگونه کسب و کار خود را انتخاب کنیم

برای اینکه بدانیم چه کسب و کاری راه اندازی کنیم باید به سه فاکتور توجه کنیم

 1.  نیاز سنجی و وجود بازار
 2. توانایی و علاقه به شغل مورد نظر
 3. شروع مناسب

برای راه اندازی کسب و کار در قدم اول شناخت نیاز بازار است باید درک کنیم نیاز مردم چیست و با توجه به شرایط اقتصادی چه کاری میتواند سود آور باشد. اینکه شما چه نیازی دارید صرفا نمیتواند نیاز همه مردم باشد. شما باید جامعه هدف بازار و نیاز های آنها را خوب مورد مطالعه قرار دهید.

بعد از شناخت بازار باید بین مواردی که بازار هدف خوبی دارند ببینیم در کدام یک از آنها توانایی و علاقه بیشتری دارید زیرا عدم توانایی و نبود علاقه شما در یک کار باعث نا امیدی و شکست میشود.

با نگرش به قوانین طبیعت براحتی میتوان تشخیص داد که برای طی کردن مسیر باید قدم به قدم شروع کنید. یک شروع هیجانی و سریع معمولا نتیجه ای ندارد اگر در کاری تجربه تان کم است آهسته شروع کنید و بدانید برای موفقیت باید همه پله های ترقی را طی کنید.

در پایان اگر شما زمان و توانایی شناخت بازار و توانمندی‌های خود را ندارید می‌توانید از طریق فرم زیر اطلاعات خود را وارد کنید ما به‌رایگان مشاغل پرسود روز را با توجه به شرایط شما برایتان ارسال می‌کنیم.

فرم ارزیابی انتخاب کسب و کار

جواد پورفرهاد

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید